Az utóbbi években az automatizáció egyre inkább elterjedt a különböző iparágakban, és sokakat aggaszt, hogy ez milyen hatással lesz a kékgalléros munkaerőre. Azt gondolnánk, hogy az automatizáció a munkahelyek csökkenését eredményezi majd, azonban a valóság ennél árnyaltabb.
Dr Zsuffa Ákos a Learning Innovation Kft. tulajdonos-ügyvezetője közel 25 éves tapasztalattal rendelkezik a kékgalléros munkavállalók helyzetét illetően.
Az automatizáció valójában lehetőséget teremt arra, hogy a kékgalléros munkások hatékonyabbak legyenek és nagyobb értéket hozzanak létre a munkáltatók számára. Lehetővé teszi, hogy az egyszerűbb feladatokat gépek végezzék, így a dolgozók olyan feladatokra koncentrálhatnak, amelyeket a gépek nem tudnak elvégezni.
A munkaerőpiac folyamatosan változik, és a kékgalléros munkásoknak is alkalmazkodniuk kell a változásokhoz. Azok a dolgozók, akik képesek alkalmazkodni az új technológiákhoz és fejleszteni a készségeiket, képesek lesznek megtartani munkájukat és még jobban kihasználni a gépek nyújtotta előnyöket.
Az automatizáció tehát nem jelenti azt, hogy a kék galléros munkásoknak nincs jövőjük a munkaerőpiacon, inkább lehetőséget teremt arra, hogy hatékonyabbak és értékesebbek legyenek a munkáltatók számára. Ha a dolgozók hajlandóak fejleszteni a készségeiket és alkalmazkodni az új technológiákhoz, akkor a jövőben is lesz helyük a munkaerőpiacon.